top of page
Search
  • Mykola Murskyj

УКБ: Звітно-Виборні Збори 2020

ДЕТРОЙТ—У суботу, 12 вересня, Українська Капеля Бандуристів Північної Америки імені Тараса Шевченка (УКБімТШ) провела віртуальні збори свого членства, на яких розглянула діяльність за останні півтора року (18 місяців) та обрала нову управу.


Чинний голова капелі Анатолій Мурга розповів про те, як у 2019 році ансамбль презентував по всій Північній Америці концертну серію (Centennial Concert Series), приурочену столітньому ювілею від дня заснування колективу, представивши також нові ініціативи, включно з Legacy Recording Series – майбутнє перевидання всіх записів, виданих після приїзду Капелі до Америки у 1949 році. Голова капелі також окреслив програмні плани та цілі колективу на наступні два концертні сезони, оголосив про новий веб-сайт, який запрацює вже цієї осені та приділив особливу увагу діяльності капелі в умовах пандемії COVID-19, яка змушена працювати в режимі online.


Новим головою Української Капелі Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка обрано Володимира Бабицького з Канади. Він є членом колективу вже 17 років, раніше був членом Управи, давно співпрацює з освітніми програмами бандуристів, зокрема на таборах бандуристів у Лондоні (Онтаріо, Канада) та на “Кобзарській Січі” в Емлентоні (штат Пенсильванія, США). І як член правління УКБімТШ, і як інструменталіст, він з власного досвіду знає, що є визначальним для капелі сьогодні та що робить УКБімТШ унікальним музичним ансамблем.


Пан Бабицький давно є активним членом української громади: зокрема, він був членом-засновником та членом управи Канадської Капелі Бандуристів, а також членом правління Українських Молодіжних Ансамблів у Міссіссазі (провінція Онтаріо). Поза межами української громади обіймав посаду заступника голови Адміністративної ради студентів Ніагарського коледжу. Здобувши ступінь бакалавра мистецтв з історії та маґістра в галузі освіти, він має досвід викладання в приватному та державному секторах освіти. Наразі працює в Шкільній раді Ніагарського католицького округу. Мешкає в Бурлінґтоні (Онтаріо, Канада) зі своєю дружиною Наталією та новонародженою донькою Вікторією. Пан Бабицький радо використовує свій досвід праці у громадських організаціях та молодіжних установах для того, щоб налагодити ще міцніші зв’язки з громадою та залучити до Української Капелі Бандуристів ще більше молоді.


"Я зворушений і вдячний за можливість взяти на себе таку відповідальність” — сказав новообраний голова Української Капелі Бандуристів ім. Т. Шевченка Володимир Бабицький. “Запевняю, що колектив і надалі керуватиметься стратегічним фундаментом, який Анатолій Мурга створив за ініціативою Фонд UBC@100. Разом з тим, сприяючи новим програмам у рамках основних ініціатив UBC@100, ми розробимо нову кампанію для продовження набору першокласних вокалістів та бандуристів”, продовжив він.


Музиканти капелі висловили слова вдячності Анатолію Мурзі за його 20-річну діяльність на посаді голови капелі. У свою чергу, пан Мурга, подякувавши колективу за довіру та підтримку, нагадав, що у 2019 році, повідомив ансамбль про те, що окреслив короткий термін, аби визначити нових провідників та зосередитись на плануванні спадкоємності в колективі. І тепер може поділитися своїми висновками та міркуваннями про те, що із задоволенням побачив, що інституційна культура капелі охоплює перехід від короткострокового, повсякденного або сезонного операційного плану до стратегічного плану розвитку. Думаючи про коротко- та довгострокову перспективи, програми УКБімТШ можуть краще узгодитись із основними цілями ансамблю: освітня діяльність, виготовлення нових музичних інструментів, розширення аудиторії слухачів та прихильників, забезпечення можливостей подальшого творчого розвитку наших музикантів.


“Останні 20 років були надзвичайно насиченими, і я пишаюся тим, що сьогодні ансамбль має нову управу” — сказав пан Мурга, продовживши: — “Ось так повинні працювати зміни керівництва. У новій управі я беру на себе обов’язки скарбника, щоб зосередитись на пошуку нових донорів і жертводавців, та на забезпеченні нашої Капелі прихильниками, які готові підтримувати її та співпрацювати з нею на довшу перспективу. Моєю головною роллю, крім підтримки діяльності Володимира Бабицького, буде продовження розбудови основ фінансової стійкості та досягнення цілей UBC@100”.


Промовистими прикладами об’єднуючої сили спільної місії Анатолій Мурга назвав тісні та шанобливі робочі взаємини з мистецьким керівником і дириґентом капелі, Олегом Махлаєм, та забезпечення наступності. “Зрештою, я радий, що можу передати естафету головування у віці 42 років, а не у 92”, — доброзичливо пожартував промовець, ще раз подякувавши всім музикантам та попередньому складу Управи, яка щойно склала свої повноваження, за їхній внесок у спільну справу.


Нова Управа Української Капелі Бандуристів Північної Америки імені Т. Шевченка розпочинає свою діяльність 1 жовтня 2020 року в такому складі:

● Голова — Володимир Бабицький (Торонто)

● 1-й заступник — Богдан Прийма (Детройт)

● 2-й заступник — Данило Смолило (Чикаґо)

● Секретар — Теодор Боднар (Нью-Йорк)

● Скарбник — Анатолій Мурга (Філадельфія)

● Староста — Йосиф Колодка (Клівленд)

● Архівіст — Микола Мурський (Вашингтон, округ Колумбія)

● Представник філій Східного узбережжя — Стефан Заєць (Гартфорд)

● Представник філії Східної Канади — Володимир Брехун (Торонто)

● Представник Детройтської філії — Петро Врoблевський (Детройт)

● Представник філії у Клівленді — Назар Калівошко (Клівленд)

● Представник філії в Західній Америці — Михайло Костовський (Сан-Франциско)

● Західноканадський представник філії — Андрій Гладишевський (Едмонтон)

● Представник філії у Сиракюзах — Василь Троянович (Сиракюзи)

● Член у широкому складі — Володимир Мурга (Детройт)

● Член у широкому складі — Роман Белей (Торонто)


Через пандемію COVID-19 протягом сезону 2020–2021 рр. “живі” концерти та інші публічні заходи не проводитимуться. Однак Українська Капеля Бандуристів Північної Америки імені Т. Шевченка активно працюватиме в режимі online і протягом року постійно анонсуватиме свої віртуальні події.


Наступного сезону ансамбль співпрацюватиме із Союзом Українок Америки (СУА) над низкою концертів, які відбудуться восени 2021-го року з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Відтак, ювілейні концертні серії будуть представлені ​​в Іллінойсі, Мічигані, Нью-Джерзі, Нью-Йорку, Огайо та Пенсильванії. Крім того, 25 вересня 2021 року Капеля представить концерт в Католицькому університеті Америки у столичному Вашингтоні (округ Колумбія).

56 views0 comments

Comments


bottom of page